DR. PICZKÓ KATALIN SZERETETKERT KÖNYVÉNEK FOLYTATÁSA

Szeretetkertben önmagunkkal

Úton a belső szabadságunk felé.

Mit jelent a szeretet? Hogyan bánjunk érzéseinkkel? Mit kezdjünk traumáinkkal? Hogyan indulunk belső zarándokútra? Miként legyünk szeretetben magunkkal?

December elején megjelent a hatalmas sikerű Szeretetkert második része, a Szeretetkertben önmagunkkal – Úton belső szabadságunk felé című kötet.

5.200 Ft helyett

4.200 Ft

+szállítás

1. fejezet – részlet

Zarándoklat befelé

Befelé indultam én is zarándokútra, amikor megváltoztathatatlan tényekkel szembesültem. Az út, amin járok, még nem ért véget. Nem tudom mi vár még ránk. Mégis rátaláltam belső békémre, hitemre, félelmeim elengedésének módjára. Belső békémre önmagammal, a világgal, a jelen pillanattal. Végtelen hálára mindazért, ami körülvesz, hálával a kisfiamért.

Minden krízisünk mélyén ott dereng valamiféle szeretetállapot, lehetőség a fény megtapasztalására.

Edith Eva Eger úgy fogalmazza meg, hogy: „A traumám egy kút volt, melyből meríthettem; a pácienseimmel, fájdalmukkal és gyógyulásuk útjával kapcsolatos megértés, és intuíció mély forrása.” Az, ahogyan csöndesen kibontakozik, ki is a zarándok.

Maga az út a fontos, a zarándoklat, azok az útjelző táblák, melyek lehetővé teszik bejárását, s mindaz, ami közben felbukkan bennünk.

Az, ahogyan csöndesen kibontakozik, ki is a zarándok.

Ezt szeretném átadni Nektek. Hiszem, hogy minél többen leszünk Szeretetkertben önmagunkkal, annál többen leszünk Szeretetkertben másokkal is. Minél békésebb lesz a világunk belül, annál békésebb lesz a világ kívül.

Milyen segítséget nyújt a Szeretetkertben önmagunkkal című könyv?

„A kaland nem odakinn, hanem bennünk rejlik.” (George Elliott)
A könyv segít abban, hogy kiszabaduljunk elvárásaink ketrecéből, és felfedezzük szárnyainkat. A bennünk rejlő szabad gyermeket, aki felett végtelen az ég.

Ismerd meg magad

A könyv egyben önismereti napló is: beszélget veled, érdemes megválaszolnod önmagadnak a feltett kérdéseket.

Fogadd el magad

Az önismeret befelé vezető ösvényein nyújt kapaszkodókat, konkrét praktikus útjelző táblákat önmagunk elfogadásához, a szeretetteli kapcsolódáshoz saját lényünkkel.

Tedd le a csomagod

Segít nehézségeink megértésében, a messziről érkező transzgenerációs csomagunk felismerésében, átalakításában.

A forrongó, apokaliptikus külvilág

Olyan kultúrában élünk, melyben az erőt, a szépséget és a képességet értékelik. És azoktól, akiknek úgy tűnik, kevesebb talentum adatott, mintha meg kellene szabadulni. Így ez a kultúra az erő, az egyéni siker kultúrája. Mindenki felfelé törekszik a létrán, amennyire csak tud: előléptetésért, pénzért és hasonlókért. Minden elromlott, mert itt egy kultúra, ami azt üzeni, hogy erősebbnek kell lennem a szomszédomnál. És ha erősebb vagyok a szomszédomnál, nem tanulok meg osztozni az emberekkel, de megtanulok föléjük kerekedni. A szekularizált világban nagy a veszélye annak, hogy elfelejtjük a „mi”-t. Azt, hogy mindannyian egy család vagyunk.

Részlet Dr. Piczkó Katalin – Szeretetkerteben önmagunkkal c. könyvéből

Mit tartalmaz a könyv?

Az önmagunkhoz fűződő viszonynak különböző területeit boncolgatjuk. Közösen veled, kedves olvasó, hogy megérkezzünk abba az állapotba, ahol a fájdalom törvényszerű, de a szenvedés választható.

FORRÁS – SZEXUALITÁS

Szexualitásunk, mély zsigeri működésünk, a jövő az élet forrása fakad belőle. Legbelső eredendő zsigeri működésünk pedig, akárcsak a lelkünk alapjaiban egészséges és tiszta. A rárakódott tudati konstrukciókkal vagy tudattalanunkba süllyesztett rétegekkel lehet problémánk. A könyv segít abban, hogy felfedezd az ösztönvilág elé épített falakat. A játék az örömről, a fantáziáról, a kreativitásról, a lehetőségek végtelen tárházáról, a kísérletezésről szól.

DOMB -A TANuLÁS TERE

Vajon mennyire vagyunk képesek egy külső nézőpontból rálátni magunkra? Megfigyelni, elgondolkodni azon, ahogy viselkedünk, cselekszünk, kommunikálunk. Mélyebbre ásva felismerni érzéseinket, szükségleteinket, rálátni belső működésünkre, gátjainkra, hárításainkra, leleplezni magunkban álarcainkat, azt, ami nem teljesen igazi, és kutatni, keresni azt, ami tiszta forrásból származó belső érték. A domb, a fejlődés, a tanulás, az önreflexió tere.

VETEMÉNYES – SZEREPEINK

Mely szerepeimben érzem komfortosnak magam? Melyik áll igazán közel hozzám, melyikkel tudok leginkább azonosulni, adottságaimat, készségeimet kibontakoztatni. Szerepeink egy részét élvezzük, kiteljesedésként élhetjük meg. Ugyanakkor, ha a környezetünknek való megfelelés olyan szerepekbe kényszerít bennünket, amelyek nincsenek igazán összhanggal, belső világunkkal, az elszívja energiánkat, belefásulunk az idézőjelbe, játékba.

LIBIKÓKA – BELSŐ EGYENSÚLY

Gyermekkorunkban valamennyiünkben ott motoszkál sejtelmesen a szégyen, amely falakat épít, elszeparál, kirekeszt bennünket, amikor a semmi ágán ott csücsül a magányos kis én. Nem akarjuk újra megélni ezt a fájdalmat. Inkább újra a megfelelést választjuk, a „kelleket”. Hogyan tudunk aztán mégis kitörni ebből a ketrecből? Saját elménkben képesek vagyunk bármilyen külső változás impulzus nélkül is megteremteni belső stabilitásunkat.

A Szeretetkert megálmodója

dr. Piczkó Katalin

Pszichiáter, párkapcsolati szakértő, tréner, coach, a Szeretetkert programjának kialakítója

„Több mint 20 éve foglalkozom párkapcsolati tanácsadással, oktatással/edukációval. Leginkább tolmácsnak érzem magam, aki magyarról-magyarra fordít, és feltárja, hogy a hibáztatások mögött milyen szükségletek húzódnak meg. Hogyan lehet konstruktív módon kommunikálni, úgy, hogy a másik azt hallja, amit valóban szeretnénk? Úgy kezelni a konfliktusokat, hogy azok egyszerre segítsék a szükségletek kölcsönös kielégítését és ugyanakkor fennmaradjon a pozitív kapcsolódás a másikkal.”

A könyv lapjain belépünk a Szeretetkertbe…

Ahogy bánunk érzéseinkkel, úgy bánnak majd az érzéseink velünk. Mindannyiunkban ott lakik az alkimista, aki képes megváltoztatni, átírni a hozott programot. Ez az átírás pedig érzéseink, gondolataink megváltoztatásával kezdődik. Ebben nyújt segítséget a könyv.

“Vonzanak az igaz szavak, amelyek mögött érzem a hús-vér, lüktető embert.

Ezek itt ilyen szavak, a lélek kíméletlenül őszinte költészete. Mi pedig, olvasók, követhetjük az utat, ahogyan a fájdalomból magát gyógyító író szavakat szőve megteremti a saját medicináját, amelyek a születésük pillanatától fogva másokat is gyógyítanak. A könyv lapjain belépünk a Szeretetkertbe. A szöveg szinte beszélget velünk, a fejezetek végén naplózhatunk, gondolkodhatunk, mondatokon rágódhatunk, személyiségünket szétszálazhatjuk. Ahogy Dr. Máté Gábor barátom mondja: egy együttérző kutatás tárgyává tehetjük önmagunkat, saját élet-anyagunkat. Otthonos mindez nekem, hisz én is pont ezt teszem, dalokkal, dallamokkal és szavakkal.”

Palya Beáta

Szeretetkert

Kurzusok

A Szeretetkert kurzusok közül kiválaszthatod, hogy mely témák érdekelnek a legjobban, vagy milyen területek okoznak problémát a párkapcsolatodban. Akár a jelenben, akár a múltban, ha szeretnéd azt a jövőben másképpen alakítani.

Az előadásokat kiegészítettük olyan hétköznapi élethelyzetekkel, melyek a gyakoribb elakadásokat, zsákutcákat jelenítik meg profi színészek játékával. Ezek segítenek abban, hogy kívülről láss rá magadra, a kapcsolatodra, a működésetekre. A változtatás első lépése a felismerés, belátás.

.